Najlepšie panvice do kuchyne: TOP 10 produktov podľa recenzií a testov

Ako rozpoznať najlepšie panvice? Aké druhy panvíc vo svojej kuchyni využijete? Vyberajte s prehľadom a s dostatkom informácii. Veríme, že vám naše rady pomôžu.

Najlepšie panvice

Stalo sa vám, že ste panvicu kúpili “len tak” vo výpredaji v obchode? Aký bol jej osud? Často sa stáva, že vyberieme prevedenie, ktoré v našej kuchyni nemá využitie, iba nás zlákala nízka cena. Preto sme sa tentokrát rozhodli predstaviť vám najlepšie panvice v rôznych kategóriách, aby sa ani u vás doma nekopili haldy riadu bez využitia.

Panvice na smaženie, grilovanie, wok panvice, panvice na palacinky, lievance, volské oká – ako vidíte, možností máte hneď niekoľko. Ak sa k tomu pridá ešte aj výber vhodného materiálu, povrchovej úpravy alebo vhodnosť použitia na váš typ dosky (elektrika, plyn, indukcia), bude náročnejšie sa rozhodnúť. S naším sprievodcom to však zvládnete už za pár minút.

Pripravili sme sumarizáciu najdôležitejších informácií, ktoré sa vám pri výbere hodia. Okrem toho neprehliadnite ani užívateľské recenzie panvíc, ktoré lepšie zhodnotia kvality vyhliadnutých modelov pri pravidelnom používaní.

Najlepšie panvice na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Najlepšie univerzálne panvice
#1Panvica TalentPro Tefal 28 cm

Priemer: 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]29,99 € Čítať recenzie
#2Set panvíc Stone Legend
CopperLUX / Delimano


Priemer: 24 a 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]49,98 € Čítať recenzie
#3Diadem Plus WMF 24 cm

Priemer: 24cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]29,99 € Čítať recenzie
Najlepšie Wok panvice
#1WOK panvica Expertise Tefal 28 cm

Priemer: 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]39,99 € Čítať recenzie
#2Banquet WOK panvica Natural Stone

Priemer: 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]23,49 € Čítať recenzie
#3WOK panvica s guľatým dnom
De Buyer


Priemer: 35,5 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
- so špeciálnym stojanom
Umývačka riadu: nie
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]51,99 € Čítať recenzie
Najlepšie grilovacie panvice
#1Tescoma SmartCLICK

Rozmery: 26 x 26 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]53,30 € Čítať recenzie
#2Liatinová grilovacia panvica Staub

Priemer: 22 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]92,49 € Čítať recenzie
#3Iron LT1063 Lamart

Rozmery: 24 x 24 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: nie
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]12,49 € Čítať recenzie
Najlepšie panvice - Ostatné
#1Tescoma Panvica na volské oká

Priemer: 24 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]19,80 € Čítať recenzie

Ako vybrať panvicu do kuchyne

Pre radosť z varenia by ste mali mať svoju kuchyňu vybavenú kvalitným kuchynským riadom. Po hrncoch a nožoch tak prišli na rad aj často používané panvice, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme z pohľadu rôznych druhov, využitia aj materiálov.

Zameriame sa aj na ich vhodnosť, vzhľadom k typu varnej dosky a nezabudneme ani na zoznam výrobcov, ktorých panvice určite stoja za vyskúšanie.

Aké panvice kúpiť do kuchyne?

V rodinách sa s obľubou používa hneď niekoľko druhov panvíc, každá s iným využitím. Veľmi obľúbené sú panvice na palacinky, štvorcové panvice s vrúbkovaným dnom na grilovanie mäsa a zeleniny a nezaostávajú ani väčšie univerzálne panvice s vyšším okrajom a pokrievkou, v ktorých pripravíte aj omáčky a varené či dusené prílohy. S ich počtom to nemusíte preháňať. Stačí správne zvoliť materiál a priemer.

Výrobcovia sa snažia spotrebiteľov nalákať na pekne zladené sady panvíc. Problémom však je, že zvyčajne ide o jeden druh, iba v rôznych priemeroch, čo pri rozmanitosti prípravy pokrmov nemusí postačovať a skutočnosť, že panvice “pekne ladia” pôjde rýchlo do hlbín kuchynskej skrinky. Je to len na vašom zvážení. Radi vám však poradíme, po čom sa v ponuke panvíc oplatí poobzerať.

Ako vybrať panvicu

Aké poznáme druhy panvíc?

Panvica malá, stredná, veľká, okrúhla, štvorcová, s nízkym, vysokým aj skoseným okrajom – možností je viac, ako by ste zrejme čakali. Najlepšie poslúžia pri takej príprave pokrmu, na ktorú boli predurčené. Aká by sa vám hodila?

 • Klasické panvice – V kuchyni majú najširšie využitie. Môžete ich objaviť s nízkym rovným okrajom (2 – 3 cm), no nechýbajú ani objemné panvice s okrajom vyšším ako 7 cm. V takých už pripravíte obed pre celú rodinu, stačí sa zadovážiť pokrievku s vhodným priemerom. K dispozícii rôzne priemery.
 • Panvice na palacinky – Ide o panvice s priemerom cca 25 cm s nízkym okrajom, aby sa vám placky, palacinky alebo omelety jednoducho otáčali. Základom je dokonale nepriľnavý povrch, na ktorom nemusíte použiť ani kvapku oleja naviac.
 • Wok panvice – Charakteristickým je rozdiel medzi priemerom dna a horného priemeru. Okraje sú skosené. Hodia na rýchle restovanie zeleniny, pokrmov ázijskej kuchyne aj kúskov mäsa. Vhodné na primiešanie rezancov, nastrúhanej zeleniny. Tvarovo pripomínajú kotlík.
 • Grilovacie panvice – Typickým tvarom je štvorec s nižšími okrajmi, vrúbkovanou štruktúrou dna a odlievacími “zobáčikmi”. Na grilovanom mäse a zelenine sa vytvárajú efektné prúžky, podobne ako z grilu. Panvice sú väčšie, ťažšie. Základom je výborná distribúcia tepla.
 • Špecifické panvice – Patria sem panvice, ktoré majú takmer jediné využitie. Typickým zástupcom je panvica na lievance alebo volské oko. Nielen v tvare kruhu, ale napríklad aj srdiečka.
 • Elektrické panvice – Ideálne na chaty, na internáty, či na miesta, kde nie je žiadny sporák ani varná doska. Sú to elektrické spotrebiče, tvarovo podobné panviciam, no v ich útrobách je výhrevné teleso. Za jedného zo zástupcov možno považovať aj šikovné remosky.

Panvice podľa veľkosti

Panvice sú tak bohatým sortimentom, že je ťažšie vytvoriť delenia, ktoré by obsiahli všetky možnosti, preto sme sa pokúsili vyčleniť tie najčastejšie.

 • Malé panvice – priemer od 20 – 25 cm – vhodné na smaženie menšej dávky potravín, prípravu palaciniek, omeliet, alebo zásmažky.
 • Stredné panvice – priemer od 26 – 32 cm – najuniverzálnejšie využitie v kuchyni. K dispozícii s rozlične vysokými okrajmi, často doplnené o pokrievky. Na varnej doske nezaberajú viac miesta ako bežný hrniec. Najširší sortiment s množstvom kvalitných kúskov.
 • Veľké panvice – priemer od 34 – 40 cm – vhodné na veľké rodinné varenie. Na panvicu sa zmestia veľké steaky aj ryby v celosti. Takto veľké panvice sú ťažšie, nemotornejšie a zaberajú na varnej ploche aj v kuchynskej skrinke viac miesta.

Video

Materiál

Z akých materiálov môžu byť vyrobené panvice? Rozhoduje samotný materiál panvice alebo aj jeho povrchová úprava? Pozrite sa na výber tých, ktoré sa v panviciach na našom trhu objavujú najčastejšie a spoznajte ich výhody, ale aj nevýhody.

 • Liatina – O niečo ťažšie panvice, ktoré sa vyznačujú odolnosťou a pri správnom zaobchádzaní aj životnosťou na desiatky rokov bez zmeny kvalít. Pred prvým použitím je základom vytvoriť nepriľnavú vrstvu, “patinu”. Dlho sa nahrievajú, rovnako dlho aj chladnú, no nezľaknú ani vysokých teplôt, a preto sa hodia aj na dlhšie vysmážanie.
 • Nerez – Hoci konkurencia nerezové panvice prebije vo vodivosti, nemožno im uprieť na kvalite. Ide o funkčný a odolný materiál, ktorý nehrdzavie a zvláda vysoké teploty. Nerezová oceľ je základom viacerých najpredávanejších panvíc na našom trhu – lákajú dobrou cenovou dostupnosťou a rozmanitým prevedením.
 • Hliník – Hliníkové panvice sú akýmsi protipólom k liatinovým – sú ľahké, rýchlo sa nahrievajú a pri neopatrnom používaní hrozí aj rýchlejšie poškodenie. Horšie zvládajú opakovane vyššie teploty a sú skôr vhodné na nenáročnú, rýchlu prípravu jedál. Aj z toho dôvodu sa používajú odolnejšie, tvrdené hliníkové zliatiny a kombinácie viacerých kovových materiálov, ktoré ťažia z rýchlej vodivosti hliníka.
 • Meď – Medené panvice predstavujú drahšie aj na pohľad luxusnejšie prevedenie, najmä, ak je vonkajšia vrstva dokonale vyleštená. Meď vyniká výbornou tepelnou vodivosťou a už pri nižších teplotách sa perfektne nahrieva. Pri správnej údržbe poslúži dlhé roky. Meď však reaguje s jedlom, preto je vnútorná vrstva potiahnutá nezávadným materiálom, najčastejšie nehrdzavejúcou oceľou.
 • Titán – Od vystužených titánových panvíc sa očakáva dvoj- až trojnásobná odolnosť v porovnaní s bežnejším materiálom. Hodia sa na všetky typy ohrevov, vrátane indukcie. Sú drahšie, no zlákať vás môžu nepriľnavým povrchom a žiaruvzdornosťou až do 240 °C (vhodné aj do rúry na zapekanie).

Povrchová úprava

Samotné popisy a zaradenia panvíc nás niekedy dostanú do pomykova. Keramická panvica je v skutočnosti kovová alebo hliníková panvica potiahnutá vrstvou tepelne vodivej keramiky. Rovnako je to aj prípade teflónu a čoraz obľúbenejšej kameniny. Jadro panvice disponuje optimálnou vodivosťou a povrchová úprava sa postará o nepriľnavosť a jednoduchú údržbu. Aké sú hlavné vlastnosti tejto trojky?

Keramické panvice

Vo všeobecnosti je keramika jednou z najobľúbenejších povrchových úprav, ktorá nielenže dobre vyzerá, disponuje aj výbornou tepelnou vodivosťou – ako cez dno, tak aj do okrajov panvice. Pozor na používanie kovového náradia – je náchylná na poškodenie (dokonca aj pri nárazoch) a nevhodná do umývačky riadu.

Teflónové panvice

Teflón je špeciálne navrhnutý termoplast, ktorý sa topí až od teploty 327 °C. Vyniká svojou nepriľnavosťou a dobrou odolnosťou, no od kritickej teploty – približne od 250 °C – dochádza k postupnej zmene štruktúry a uvoľňovaniu jeho častíc do pripravovaného pokrmu. Pozor na povrchové poškodenie – používajte iba drevené alebo plastové príslušenstvo.

Panvice s kamenným povrchom

Nové vylepšené kamenné povrchy tvorí tenká vrstva miniatúrnych čiastočiek, ktoré sú síce na prvý pohľad hladké, no pri pohľade zblízka zistíte, že ide o zvrásnenú štruktúru, ktorá prispieva k výbornej nepriľnavosti kameninových panvíc. Varíte bez použitia tuku, materiál odoláva poškriabaniu a teplo z neho sála podobne ako z kameňa – pozvoľna a rovnomerne. Kamennú povrchovú úpravu nájdete na najmodernejších panviciach s výbornou predajnosťou.

Panvica vs. varná plocha

Stalo sa nepísaným pravidlom, že pri výbere kuchynského riadu, ktorý prichádza priamo do kontaktu s varnou plochou, musíme skontrolovať na označeniach aj vhodnosť podľa typu varnej dosky. V domácnostiach nájdete plynové aj elektrické sporáky, sklokeramické varné dosky a indukčné varné dosky. Predovšetkým indukcia vyžaduje na používanie iba riad vyrobený z feromagnetického materiálu, aby varná doska dokázala vytvoriť pole s dnom panvice, ktoré zareaguje tak, že sa začne zahrievať.

Video

Cena panvíc

Kvalitná panvica nemusí mať trojcifernú cenovku, aby sa s ňou v kuchyni dalo čarovať. O výslednej cene rozhoduje nielen meno značky, ale najmä použitý materiál a tiež aj veľkosť a druh. V troch cenových hladinách vám priblížime hlavné rozdiely.

Panvice do 40 €

Najširší výber na našom trhu, viacero z nich so štítkom „dlhodobo najpredávanejšie panvice“. Nájdete tu zastúpenie overených značiek a viacero kvalitných modelov. Orientujte sa podľa hodnotenia spotrebiteľov. Spomedzi materiálov dominuje hliník a nerez, povrchová úprava je keramická alebo teflónová.

Panvice do 80 €

Zaujmú skôr náročnejších spotrebiteľov, ktorí hľadajú sortiment s vysokou odolnosťou, životnosťou a perfektnou distribúciou tepla. Panvice v tejto cenovej kategórii ťažia z predností viacerých materiálov, preto je možné, že natrafíte na aj na kombináciu nerez + meď + kamenina. Výnimkou nie sú ani zaujímavé sady panvíc s rôznymi priemermi. Z vlastností vyberáme – vhodnosť do rúry, rukoväť odolávajúca vysokým teplotám, použitie na indukčnej varnej doske, pokrievka v cene.

Panvice od 80 €

Zaujímavá ponuka liatinových, titánových aj medených panvíc osloví ľudí, ktorí majú varenie ako záľubu alebo ako profesiu. Medzi základné vlastnosti najkvalitnejších panvíc patrí odolnosť voči mechanickému poškodeniu, zdravotná nezávadnosť, väčšie priemery aj vyššie okraje, dlhoročná životnosť bez zmeny kvalít a vzhľadu a samozrejme aj dokonalá nepriľnavosť.

kvalitná panvica na indukciu

Najlepšie značky panvíc

Pri výbere produktov do nášho rebríčka sme nepodcenili 2 hlavné faktory – odborné testy panvíc a hlas ľudu – čiže hodnotenie spotrebiteľov a verejne dostupné recenzie. Z nich nám vzišiel zoznam výrobcov, na ktorých ponuku sa môžete zamerať v prípade, že hľadáte TOP zhotovenie, ale aj rozumný pomer cena/kvalita.

 • Tefal – Najobľúbenejšie panvice na našom trhu, pre ktoré je typický červený Thermo Spot uprostred. Patentované viacvrstvové materiály so zvýšenou odolnosťou. Hodnotenie viac ako 94 % v teste panvíc ETM Testmagazine.
 • Lamart – Panvice, ktoré zaujmú najmä nenáročných spotrebiteľov, ktorí v kuchyni trávia menej času.
 • Tescoma – Cenovo dostupné panvice českej značky Tescoma. Rôzne veľkosti aj druhy, možnosť vyskladať si sadu panvíc v rovnakom dizajne, no s odlišným použitím.
 • De Buyer – Francúzsky výrobca stavil na jednoduchý až strohý dizajn a univerzálnosť využitia panvíc. Panvice sú ľahké, odolné a väčšina vhodná aj na indukciu.
 • Banquet – Ďalší zástupca panvíc z nižšej cenovej relácii ponúka takmer 2 stovky panvíc v rozličných tvaroch, veľkostiach aj farebnosti. Dominujú hliníkové panvice.
 • BerlingerHaus – Odolný mramorový povrch, kvalitné panvice na grilovanie, či šikovne vyskladané sety panvíc. V kombinácii s dobrou cenou ideálne aj do vašej kuchyne.

Najčastejšie kladené otázky

Môžem panvicu vložiť do umývačky riadu?

Pokiaľ je vaša panvica kvalitná, zdĺhavé čistenie v umývačke riadu nie je potrebné. Zotriete ju mäkkou handričkou alebo opláchnete pod prúdom vody. Niektoré materiály sú nevhodné do umývačky riadu – napr. meď či liatina, rovnako tak hrozí aj poškodenie teflónovej alebo keramickej vrstvy. Väčšinu nerezových alebo titánových panvíc môžete umývať v umývačke, pokiaľ však toto odporučenie nikde v manuále nenájdete, zbytočne neriskujte poškodenie panvice

Ktorá panvica je vhodná do rúry?

Aby ste pri zapekaní nemuseli zašpiniť ďalšie riady, vyberajte medzi panvicami, na ktorých nájdete označenie “vhodné do rúry” – rukoväť je vyrobená z materiálu, ktorý odoláva vysokým teplotám, alebo je odnímateľná. Materiál tela panvice je stabilný aj pri teplote vyššej ako 200 °C a nereaguje s potravinami.

Najlepšia grilovacia panvica – aká by mala byť?

O veľkosti rozhoduje počet členov vašej domácnosti. Grilovacie panvice štvorcového tvaru patria k tým väčším, rozmernejším, aby ste na nich pripravili viac plátkov mäsa naraz. Preto sa pri čítaní recenzií panvíc zamerajte na zhodnotenie celkovej hmotnosti, vyváženosti rukoväte (aby sa s ňou dobre manipulovalo) a či je panvica schopná distribuovať teplo do všetkých miest narovnako.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
Najlepšie univerzálne panvice
#1Panvica TalentPro Tefal 28 cm

Priemer: 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]29,99 € Čítať recenzie
#2Set panvíc Stone Legend
CopperLUX / Delimano


Priemer: 24 a 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]49,98 € Čítať recenzie
#3Diadem Plus WMF 24 cm

Priemer: 24cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]29,99 € Čítať recenzie
Najlepšie Wok panvice
#1WOK panvica Expertise Tefal 28 cm

Priemer: 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]39,99 € Čítať recenzie
#2Banquet WOK panvica Natural Stone

Priemer: 28 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]23,49 € Čítať recenzie
#3WOK panvica s guľatým dnom
De Buyer


Priemer: 35,5 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
- so špeciálnym stojanom
Umývačka riadu: nie
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]51,99 € Čítať recenzie
Najlepšie grilovacie panvice
#1Tescoma SmartCLICK

Rozmery: 26 x 26 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]53,30 € Čítať recenzie
#2Liatinová grilovacia panvica Staub

Priemer: 22 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: áno
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]92,49 € Čítať recenzie
#3Iron LT1063 Lamart

Rozmery: 24 x 24 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika, indukcia
Umývačka riadu: nie
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]12,49 € Čítať recenzie
Najlepšie panvice - Ostatné
#1Tescoma Panvica na volské oká

Priemer: 24 cm
Určenie: plyn, elektrika,
sklokeramika
Umývačka riadu: áno
[usr 5 text="true" tooltip="true"]19,80 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej panvice. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších panvíc na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin